Sposób na nudę

Udostępnij post na Facebooku!

Długie wieczory...

Zimowymi wieczorami w szczególności dzieci się nudzą, ale i my zabijamy czas, oglądając telewizję lub na portalach społecznościowych śledzimy, jak aktywnie żyją inni ludzie. Często na Facebooku widzimy, że ktoś pojechał do teatru, ktoś inny wędruje po okolicy lub uprawia sport. Gdy to widzimy, myślimy, ale fajnie spędzają czas. Zadajemy jednak sobie też pytanie, a ja co mam robić? Gdzie iść? Czym się zająć? Co zrobić, żeby moje dzieci nie spędzały tyle czasu grając w gry na telefonach? Samemu ciężko coś wymyślić, więc może warto skorzystać z oferty przygotowanej zarówno dla młodszych jak i starszych w Centrum Kultury i Sportu w Cieszanowie i działających na terenie gminy Wiejskich Domach Kultury w Starym Lublińcu i Dachnowie.

...możesz spędzić z nami!

W poniedziałki w Centrum Kultury i Sportu spotykają się ludzie w różnym wieku na prowadzonych przez Marzenę Maciejko zajęciach z aerobiku. Wspólny trening pod okiem trenerki, która doradza wszystkim to wspaniały sposób na aktywne spędzanie wieczorów. Zajęcia z aerobiku odbywają się dwa razy w tygodniu w poniedziałki o godz. 17.00 i czwartki o 19.00. Trenować aerobik mogą również mieszkańcy innych miejscowości. W WDK w Starym Lublińcu we wtorki i piątki o 17.30. Najwięcej jednak osób uczęszcza na aerobik w Dachnowie. Z powodu dużego zainteresowania zajęciami, utworzyć trzeba było kilka grup, które spotykają się trzy razy w tygodniu, w poniedziałki o 19.10, środy o 18.45 i 19.45 oraz w piątki o 17.00 i 18.00

Od kilku tygodni dzięki zaangażowaniu Anny Michalskiej życiem tętni Wiejski Dom Kultury w Dachnowie. We wtorki od godz. 17.00 odbywają się zajęcia plastyczne, w piątki o 15.00 wszyscy wspólnie gotują, a w soboty organizowane są warsztaty teatralne. To właśnie owocem tych zajęć był spektakl przygotowany przez dzieci „Przyjaciel potrzebny od zaraz”.

Bardzo aktywnie w CKiS wygląda czwartek, jest to dzień, w którym młodzi konstruktorzy, inżynierowie i programiści budują i programują swoje własne roboty. Zajęcia od kilku tygodni prowadzą instruktorzy z Spice Gears Academy Podkarpackie ucząc naszą młodzież poprzez dobrą zabawę zawodów przyszłości.


W każdy poniedziałek i piątek Piotr Jarosiewicz w godz. 16.00-18.00 wspólnie z młodymi piłkarzami w wieku 9-11 lat spędza czas na boisku lub hali sportowej. 17-osobowa grupa dwa razy w tygodniu ostro trenuje, żeby rozwijać swoje umiejętności. Może kiedyś jeden z nich na boisku zastąpi Roberta Lewandowskiego?

W piątki o godzinie 17.00 Monika Maciuła Kielar zabiera swoich podopiecznych w świat sztuki. Młodzież i dzieci na zajęciach plastycznych rozwijają swoje pasje. Za każdym razem tworzą coś innego, poznają nowe techniki i stawiane są przed nimi nowe ciekawe zadania. Na jednych z ostatnich zajęć naśladowaliśmy prehistoryczne malarstwo skalne, używając do tego herbaty, suchych pasteli i sepii, w ten sposób połączyliśmy lekcję historii z plastyką – opowiada prowadząca zajęcia.
Plastyczne zajęcia odbywają się również w WDK w Starym Lublińcu. W każdy czwartek i piątek wieczorem dzieci wraz z Martą Zygarlicką bawią się sztuką.


Swoje miejsce w Centrum Kultury i Sportu w Cieszanowie mają też seniorzy, którzy regularnie spotykają się, żeby rozmawiać, wspominać i planować kolejne działania.

Kolej na Was!

Jeśli masz pomysły jakie ciekawe zajęcia, warsztaty lub wydarzenia powinny być organizowane przez Centrum Kultury i Sportu w Cieszanowie daj nam znać. Napisz maila, wyślij wiadomość na Facebooku lub zadzwoń do zastępcy dyrektora Marcina Piotrowskiego 662859711. Czekamy na wasze sugestie i opinie.

Marcin Piotrowski, Zastępca Dyrektora CKiS w Cieszanowie 

fot. Mariusz Pajączkowski MP Foto

mariuszpajaczkowski.pl

i Monika Maciuła-Kielar