Wydarzenia świąteczne – będzie się działo

Udostępnij post na Facebooku!

Zbliżają się Święta i Nowy Rok to czas spotkań rodzinnych. Naszą okolicę odwiedzi wielu gości, ale i my sami będziemy mieć więcej czasu na udział w koncertach i różnego typu wydarzeniach. Chcemy wam, więc zarekomendować imprezy, które odbędą się w naszej okolicy w najbliższych tygodniach.

Zacznijmy od wspólnego kolędowania. Kapela Nad Brusienką przygotowała specjalny świąteczny koncert kolęd i pastorałek. Po raz pierwszy usłyszą je uczniowie szkoły podstawowej w Dachnowie 20 grudnia. Otwarte dla szerokiej publiczności koncerty odbędą się 28 grudnia w Dachnowie (cerkiew), 29 grudnia o godz. 17.00 w Starym Lublińcu i 3 stycznia o 17.00 w Chutorze Gorajec. 11 stycznia występ kapeli uświetni obchodzony w dachnowskiej szkole dzień babci i dziadka.

Dla wielu młodych ludzi doskonałą świąteczną okazją do spotkania będzie organizowany cyklicznie od 7 lat piłkarski Puchar Śródmieścia. Grają w nim wyłącznie drużyny z terenu naszej gminy, dzieląc się na składy łączące zawodników z jednej ulicy lub mniejszych miejscowości. W turnieju bardziej niż o zwycięstwo chodzi o możliwość spotkania się i współdzielenia pasji do piłki nożnej. W tym roku turniej odbędzie się 21 grudnia w Cieszanowie.

Ci którzy planują dłuższy pobyt rodziny w naszej gminie powinni wiedzieć, że 6 stycznia w Cieszanowie zorganizowany zostanie Orszak Trzech Króli pod hasłem „Cuda, cuda, ogłaszają!”. W ten sposób nasza gmina włącza się w ogólnopolską akcję. Po raz pierwszy w Polsce orszak przeszedł ulicami Warszawy w 2009 roku. Od tego czasu bardzo szybko zyskał popularność i obecnie odbywa się w setkach polskich miast, ale również rozpowszechnił się w wielu krajach na kilku kontynentach. Orszak wywodzi się z polskiej tradycji jasełkowej i kolędniczej.

12 stycznia po raz 28 zagra Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Również gmina Cieszanów szykuje się do wspólnego grania. Podczas poprzedniej edycji WOŚP Cieszanów pobił rekord i zebrał prawie trzykrotnie więcej pieniędzy niż w 2018 roku. 34 wolontariuszy, którzy kwestowali na ulicach wszystkich miejscowości gminy Cieszanów oraz podczas finałowego koncertu zorganizowanego na hali cieszanowskiego lodowiska zebrało 16 993,46 zł. Czy rekord uda się pobić i tym razem? To zależy tylko od was. W tym roku 40 wolontariuszy kwestować będzie na ulicach od wczesnych godzin porannych do godziny 16.00. Wtedy to cała energia Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy przeniesie się do hali sportowej Szkoły Podstawowej w Cieszanowie, gdzie koncerty potrwają do godziny 20.00. Wśród zespołów, które już ogłosiły swój występ w Cieszanowie są krakowski zespół Żmij, bluesowy skład Sviatyj, zespół LM2K oraz lokalne zespoły Kapela Nad Brusienką i Niezapominajki. To nie koniec atrakcji jakie przygotowują organizatorzy finału. Dla najmłodszych funkcjonować będzie specjalna strefa zabaw, również Koła Gospodyń Wiejskich zapowiadają swój udział w WOŚP Cieszanów. Organizatorzy zachęcają wszystkich do włączenia się w wielki finał i przekazywanie fantów na cele WOŚP Cieszanów. Rzeczy, które trafią pod młotek można przynosić do biura RCU na ulicy Cerkiewnej lub do CKiS w Cieszanowie.

Wszyscy dziadkowie i babcie uczniów uczęszczających do Szkoły Podstawowej w Cieszanowie powinni sobie zapisać datę 1 lutego. To właśnie tego dnia na hali sportowej odbędzie się uroczysta gala Dnia Babci i Dziadka.

Zachęcamy do aktywnego udziału w organizowanych w najbliższym czasie wydarzeniach.

Marcin Piotrowski, Zastępca Dyrektora CKiS w Cieszanowie