Bardzo ważny komunikat o CRF

Udostępnij post na Facebooku!

Oświadczenie Centrum Kultury i Sportu w Cieszanowie

Ze smutkiem i niedowierzaniem wszyscy patrzymy na próbę dyskredytacji jednego z najpiękniejszych festiwali na świecie, naszego ukochanego Cieszanów Rock Festiwal. Od kilku dni obserwujemy niezrozumiałe zachowanie byłego współorganizatora wydarzenia firmy Artur Tylmanowski Arto – Music&Media. Oświadczenie firmy wydane w dniu 18 lipca wprowadziło festiwalowiczów oraz media w błąd. Spowodowało ogromny chaos informacyjny i wylało falę hejtu na głównych organizatorów CRF, czyli Centrum Kultury i Sportu w Cieszanowie. W obecnej sytuacji musimy stanowczo przeciwstawić się próbie zawłaszczenia marki CRF i szkalowaniu naszego dobrego imienia.

 

W dniu 20 lipca wygasła nasza dotychczasowa umowa o współpracy z firmą Artur Tylmanowski Arto – Music&Media. Agencja od 2015 r. współtworzyła przekaz artystyczny  i medialny Cieszanów Rock Festiwalu, a funkcję Dyrektora Artystycznego, Rzecznika Prasowego oraz PR-owca  wydarzenia pełnił Arturowi Tylmanowski. Przedstawiona przez nas nowa wersja umowy na kolejne lata wprowadzająca większą ilość współorganizatorów została przez firmę odrzucona.

 

Jako CKiS w wyniku pandemii straciliśmy 1/3 swojego budżetu. Znaleźliśmy się jako mała instytucja kultury w bardzo trudnym położeniu. W związku z oczekiwaniami finansowymi firmy Arto Music&Media nie jesteśmy w stanie kontynuować z nią współpracy. Czujemy się zdeterminowani, szukamy rozwiązań i wiemy, że przeniesiona w związku z epidemią COVID-19 na rok 2021 jedenasta edycja Cieszanów Rock Festiwalu będzie piękna, i tak jak zawsze przyciągnie do Cieszanowa tysiące wspaniałych ludzi. Przypominamy, że wszystkie karnety na to wydarzenie zachowują ważność, dzięki czemu CRF trwa i trwać będzie!

 

Z powodów roszczeń firmy Arto Music & Media do praw autorskich, nie chcemy w tym roku posługiwać się wypracowaną przez lata marką CRF. Dlatego w dniach 21-22 sierpnia organizujemy nowe, hybrydowe wydarzenie pod szyldem Ciesz Fanów Festiwal. Przygotowania do niego idą pełną parą. Dostosowujemy je do obecnych wymogów epidemiologicznych, jak i finansowych naszego Centrum. Wierzymy, że festiwalowa społeczność będzie z nami zarówno na żywo, jak i na koncertach online.

Ponieważ pomimo wygaśnięcia umowy firma Arto Music & Media nie przekazała nam należących do CRF kanałów informacyjnych, w tym oficjalnej strony na Facebooku, a za znajdujące się na niej treści i pozyskanych fanów żąda kilkuset tysięcy złotych dodatkowej zapłaty. Tymczasowo komunikację z festiwalowiczami oraz mediami mamy bardzo ograniczoną. Dlatego wszystkie oficjalne informacje oraz komunikaty na temat zarówno CRF, jak i  Ciesz Fanów Festiwalu ukazywać będą się na stronach Centrum Kultury i Sportu w Cieszanowie www.ckis.cieszanow.pl, oraz na profilach FB: Ciesz Fanów Festiwal, Centrum Kultury i Sportu w Cieszanowie oraz CityNGO

 

Prosimy, podajcie tę informację dalej w świat i do zobaczenia w Cieszanowie

 

Organizatorzy Cieszanów Rock Festiwalu

Dyrekcja i Ekipa Centrum Kultury i Sportu w Cieszanowie oraz City NGO