OBCHODY NARODOWEGO ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI W CIESZANOWIE [ZDJĘCIA]

Udostępnij post na Facebooku!
Za nami uroczyste obchody Narodowego Święta Niepodległości w Cieszanowie.
 
Gminne uroczystości rozpoczęły się o godzinie 10:30 – młodzież z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Cieszanowie wraz z nauczycielami przygotowała montaż słowno-muzyczny. O godzinie 11:00 w Kościele pw. Świętego Wojciecha w Cieszanowie odprawiona została uroczysta msza święta, sprawowana przez ks. dziekana, dr. Stanisława Solilaka. Po mszy, przy dźwiękach Orkiestry Dętej z Cieszanowa maszerowano w kierunku cieszanowskiego rynku, gdzie odbyła się dalsza częśc uroczystości. Odegrano i odśpiewano uroczyście Mazurka Dąbrowskiego, powitano przybyłych gości. Kolejnym punktem programu było złożenie kwiatów i zniczy pod pomnikiem na cieszanowskim rynku.
 
Po złożeniu kwiatów i zniczy, głos zabrał Pan Wiesław Kudyba, a także Organizator uroczystości, Burmistrz Miasta i Gminy Cieszanów. Po przemówieniach okolicznościowych, swój występ rozpoczęła Orkiestra Dęta z Cieszanowa. Następnie odbyło się wspólne, patriotyczne śpiewanie z Zespołem Niezapominajki z Cieszanowa.
 
Dziękujemy wszystkim gościom, a także wszystkim jednostkom zaangażowanym w organizację dzisiejszych obchodów za przybycie i wszelką okazaną pomoc.
 

Przypominamy, że o godzinie 18:00 rozpoczyna się „Potańcówka” w stylu lat 20/30. Zapraszamy do Centrum Kultury i Sportu w Cieszanowie.